Jak to funguje

Účet

Zadáte vaše základní údaje a zvolíte si zabezpečení svého uživatelského účtu. Vyberete si kartu, která se vám líbí, nebo si na kartu můžete dát vlastní obrázek. Kartu vám pošleme poštou, případně si ji vyzvednete u našeho stánku na kulturní akci. Pokud je vám méně než 18 let, určíte si tzv. oprávněnou osobu, která ponese za vaše transakce odpovědnost.

Podrobnosti

Abyste mohli vaši kartu a její výhody používat, je nutno provést vaši registraci. Zadáte údaje, které od vás nezbytně potřebujeme a potvrdíte souhlas s Obchodními podmínkami. Jakmile jste zaregistrováni, můžete si kupovat vstupenky na akce a převádět finanční prostředky. Abyste však svůj účet využili naplno, musíte si vybrat kartu, kterou budete chtít; buď vyberete z nabízených možností, nebo si na kartu umístíte motiv dle svého výběru.

Použití vlastní fotografie má vlastní pravidla; obrázek musí mít velikost alespoň 673x661 px a nesmí obsahovat loga, nezákonné a urážlivé symboly a slova. Pokud bude váš obrázek schválen, bude vám vyrobena karta; pokud schválen nebude, budete vyrozuměni a budete si muset zvolit jiný motiv.

Můžete si vybrat, zda vám karta bude zaslána poštou, nebo si ji vyzvednete na nejbližší akci (karty s vlastním motivem jsou zasílány výhradně poštou). Dodání karty poštou trvá přibližně dva týdny, je proto nutné počítat s touto časovou prodlevou (zejména s ohledem na vaše vstupenky).

Jakmile budete mít kartu u sebe, kartu ve svém účtu zaktivujete a můžete ji využívat naplno. Ke kartě budete mít přiřazen PIN, který si budete moci změnit.

Pokud je vám méně než 18 let, musíte si zvolit tzv. Oprávněnou osobu, tedy člena tohoto programu, který je starší 18 let a již má svoji kartu. Tato oprávněná osoba je garantem vašich údajů a transakcí na vašem účtu a kartě a současně jí také bude zaslána vaše karta. Oprávněná osoba bude mít přístup do vašeho účtu.

Pokud jste starší 18 let, chcete používat kartu, ale nechcete se zabývat administrací vašeho účtu, můžete si také zvolit Oprávněnou osobu a ponechat administraci na ní.

Ve svém uživatelském účtu můžete provádět editaci vašich osobních údajů, provádět platební operace, převádět vstupenky, blokovat kartu a další dostupné funkcionality.

Platby

Abyste nemuseli na festivaly nosit hotovost nebo platební karty, bude vám stačit naše karta. Na svůj uživatelský účet si můžete jednoduše posílat peníze, které využijete pro platby nejen na festivalech, ale také pro běžné nákupy u partnerů. Peníze však můžete poslat třeba i vašim kamarádům na jejich karty. A kdybyste si chtěli peníze poslat zpět do své banky? Žádný problém, kdykoliv.

Podrobnosti

Kartu můžete používat k úhradám u vybraných obchodníků, a to jak na festivalech a akcích, tak i v kamenných obchodech. 

Peníze můžete mít na své kartě, ale můžete je poslat i svým přátelům. Vaše transakce jsou chráněny pomocí PIN. Jedná se o jednotlivé platby nad 500 Kč (tak jak jste na to zvyklí u bank).

Karta vám také hlídá všechny menší platby a když jejich součet dosáhne částky 2.000 Kč, je nutno další platbu zadat s PINem. Tuto částku však můžete měnit ve svém uživatelském účtu, takže si sami zvolíte bezpečnost vaší karty a akceptovatelné riziko např. v případě ztráty karty.

Kartu si můžete kdykoliv dobít ze svého uživatelského účtu; abyste však mohli nové peníze používat, je nutná validace, kdy je nutné takový krok potvrdit zadáním PINu. Kartu si také můžete dobít přímo u vybraných obchodníků, kdy peníze máte na kartě okamžitě. Kartu vám také může dobít jiný uživatelský účet (nutná následná validace). Někteří partneři vás mohou motivovat k nákupům např. cashbackem apod.

Vstupy

Jakmile při nákupu vstupenky u našich partnerů zadáte ID svého účtu, zakoupené vstupenky se vám přehledně zobrazí ve vašem uživatelském účtu. Můžete zakoupit libovolný počet a druhy vstupenek, protože ty pak můžete jednoduše převést na karty svých přátel a budete na akci pohromadě. S jednou kartou tak můžete vstupovat na akce i do vybraných zón. Vaše odbavení vstupu na akce se výrazně zrychlí.

Podrobnosti

Při nákupu vstupenek na festivaly a jiné kulturní akce (seznam partnerů zde) zadáte do připraveného pole ID svého uživatelského učtu OneMoney. Buď to bude váš e-mail, kterým jste se zde zaregistrovali, nebo číslo vaší karty, kterou jste obdrželi.

Po nákupu vstupenek budou informace o nich přeneseny sem do vašeho uživatelského účtu, přehledně tak uvidíte veškeré zakoupené vstupenky, na kterou akci jsou, kdy se koná a další podrobnosti. Nemusíte měnit své zvyklosti, můžete nakupovat více vstupenek najednou (např. pro místa vedle sebe, množstevní slevy apod.), neboť vstupenky můžete přeposlat ostatním uživatelům na jejich karty.

Validace

Aby vaše karta, peníze a vstupenky byly co nejvíce v bezpečí, je zapotřebí všechny úkony, které provedete ve svém účtu (např. převod vstupenek, převod peněz, změna PINu, změna limitu pro PIN atd.), potvrdit zadáním PINu na jakémkoliv tzv. akceptačním místě, tedy v terminálech na určených místech a u našich vybraných partnerů na akci nebo v obchodě. Teprve pak budou vaše změny potvrzené a platné. Děláme to pro VAŠI bezpečnost.